Answer:
6.55
Explanation:
5.24 ÷ 4 = 1.31 x 5 = 6.55
Well, if 4 muffins cost $5.24, then we can do 5.24 ÷ 4 = 1.31 to know that one muffin costs 1.31. Now we can do 1.31 x 5 = 6.55 to know 5 muffins cost 6.55.
5.7m questions
7.4m answers