39.4k views
5 votes
If you purchased 5 apples for $2.99. what is the cost per apple?

2 Answers

2 votes

Answer:

$5.98

Explanation:

User Ogrodnek
by
5.2k points
3 votes

Answer:

it's $0.60

Explanation:

User Wsdzbm
by
5.9k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.