133k views
3 votes
Mark went to costco and bought 12 cans of albacore for $15.96. what is the cost per can?

User Margret
by
7.6k points

1 Answer

2 votes

Answer:

$1.33

Explanation:

15.96 divided by 12 = $1.33

User Gosha
by
8.6k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.