188k views
5 votes
What is the unit rate of $240 for 4 days

User Sababoni
by
7.3k points

2 Answers

3 votes

Answer:

$60 per day

Explanation:

240÷4=60

hope this helps

Good luck

User Majeda
by
8.2k points
2 votes

Answer:

$60 for 1 day

Explanation:

60 (dollars) x 4 (days) = $240

User Jasdeep Khalsa
by
8.2k points

No related questions found