43.9k views
1 vote
Can someone plssss help???

Can someone plssss help???-example-1
User Oendrila
by
8.4k points

2 Answers

0 votes

Answer:

A. 2.10b+12.99=21.39; 4 bottles

Explanation:

User Anatoliy Kim
by
8.0k points
5 votes

Answer:A

Explanation:

The bottles are represented by b. Each bottle costed 2.10, so it's 2.10b. Then he also bought a pizza for 12.99. The total of all of it was 21.39.

User Marderh
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.