107k views
2 votes
If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

User Nasgar
by
8.4k points

1 Answer

5 votes

Answer:

$3.8

Explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

User Godbout
by
8.9k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories