114k views
1 vote
15 apples cost $12.What is the cost of one apple

User Mikedugan
by
8.3k points

2 Answers

3 votes
To get the answer you take 12 and divide that by 15 and that’s how you get .80 cents.
User Zbateson
by
8.3k points
5 votes
the cost of one apple would be 0.80 cents
User Kameisha
by
9.0k points

No related questions found