Answer:
$1.69 per pound
Explanation:
3.38/2=1.69
1.69
well to find out the unit rate that would be a pound now we need to find out how much it would cost for 1 lb which would be 3.38 / 2 which would be 1.69 as your answer
9.5m questions
12.2m answers