menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Jake bought 14.5 pounds of dried navy beans for $25.52. 4 Explain how to estimate the price per pound.
asked
Aug 18, 2020
48.3k
views
4
votes
Jake bought 14.5 pounds of dried navy beans for $25.52.
4 Explain how to estimate the price per pound.
Mathematics
middle-school
Netchkin
asked
by
Netchkin
8.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
0
votes
Answer:40.00
Step-by-step explanation:just add
Archaeron
answered
Aug 25, 2020
by
Archaeron
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Mar 10, 2020
194k
views
Jake bout 14.5 pounds of dried navy beans for 25.52 what is the price per pound of the beans
John Rix
asked
Mar 10, 2020
by
John Rix
8.1k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
3
votes
194k
views
asked
Aug 18, 2020
195k
views
Jsme bout 14.5 pounds of dried navy beans for 25.52 what is the price per pound of beans explain how you know that your answer is reasonable
Renata
asked
Aug 18, 2020
by
Renata
8.7k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
3
votes
195k
views
asked
Feb 8, 2021
214k
views
Javier bought 14.5 pounds of dried navy beans for $25.52.What is the price per pound of the beans?
Maninekkalapudi
asked
Feb 8, 2021
by
Maninekkalapudi
7.9k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
0
votes
214k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org