menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Find the unit price for each size of Jif creamy peanut butter and determine which size is the better buy? Size Price 18 oz $3.28 22 oz $3.99 28 oz $4.89
asked
Apr 18, 2020
141k
views
2
votes
Find the unit price for each size of Jif creamy peanut butter and determine which size is the better buy?
Size
Price
18 oz
$3.28
22 oz
$3.99
28 oz
$4.89
Mathematics
middle-school
Dalbergia
asked
by
Dalbergia
8.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
1
vote
18 oz.= $3.28 28oz = $4.89 22oz =$3.99 I think the best size 22 oz
BigTFromAZ
answered
Apr 23, 2020
by
BigTFromAZ
8.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Oct 1, 2019
12.4k
views
Find the unit price for each size of jif creamy peanut butter and determine which size is the better buy
Gijo Varghese
asked
Oct 1, 2019
by
Gijo Varghese
8.4k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
1
vote
12.4k
views
asked
Oct 25, 2023
136k
views
When you go to CTown, there are two choices of Jif creamy peanut butter. Which one would you choose? Explain your reasoning.
Ybakos
asked
Oct 25, 2023
by
Ybakos
8.4k
points
Mathematics
college
1
answer
1
vote
136k
views
asked
Jun 10, 2022
186k
views
Jif peanut butter costs $3.29 for 16 oz. Skippy peanut butter costs $7.69 for 40 oz. Which is the better buy?
Nehru
asked
Jun 10, 2022
by
Nehru
7.8k
points
Mathematics
high-school
1
answer
24
votes
186k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org