146k views
17 votes
You can buy a 12 ounce can of corn for $0.89 or a 20 ounce can for $1.52 which is better to buy?

User Eftihia
by
5.4k points

1 Answer

9 votes

Answer:

20 ounce is better buy

Explanation:

User ImpopularGuy
by
5.0k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.