176k views
5 votes
What is the unit rate for $80 for 16 ticket

User Ali Tor
by
4.6k points

1 Answer

2 votes

Explanation:

80$ ÷16 ticket=5$

so the price of one ticket will be 5$

User Freylis
by
4.5k points