176k views
5 votes
What is the unit rate for $80 for 16 ticket

User Ali Tor
by
7.8k points

1 Answer

2 votes

Explanation:

80$ ÷16 ticket=5$

so the price of one ticket will be 5$

User Freylis
by
7.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.