Answer: Option 'b' is correct.
Explanation:
Since we have given that
Average age = 25 years
Standard deviation = 2 years
Sample size = 16
So, Null hypothesis :

Alternate hypothesis:

Level of significance = 5% = 0.05
So, test statistic would be

Hence, Option 'b' is correct.