196k views
5 votes
A 7-pack of water bottles costs $12.11. What is the unit price?
$ per bottle

User StevieD
by
8.7k points

2 Answers

6 votes

Answer:

12.11/7=1.73

The unit price would be $1.73/bottle.

User Vijay Kumavat
by
8.7k points
1 vote

Answer:

$24.18

Explanation:

I took the unit test

User Simon Zyx
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories