menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Four bags of chips cost $6 what is the cost per bag
asked
Feb 15, 2020
115k
views
1
vote
Four bags of chips cost $6 what is the cost per bag
Business
middle-school
Aphex
asked
by
Aphex
7.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
1
vote
Answer: $1.50 per each
Explanation:
6/4 = 3/2
3/2 = 1.5
1.5(4) = $6
Dillan
answered
Feb 21, 2020
by
Dillan
8.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
Who was Adam Smith ? Anybody?
What can turn igneous rock into sediment?
What is meant by data mining ?
What is the best way to describe a stock market?
The government has decided that the free market price of cheese is too low. Farmers complain that the price floor has reduced their total revenue.Is this possible? Explain
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org