Answer:
25% of the total cars in the garage received oil change.
Explanation:
Total cars in the garage = 56
Number of cars which required oil change = 14
Now, Percentage of Oil Change =

=

or,Percentage of Oil Change = 25%
Hence, 25% of the total cars in the garage received oil change.