37.6k views
1 vote
Madison bought 8 yards of ribbon for $2.56 what is the cost per yard?

User Broschb
by
8.2k points

2 Answers

5 votes

Answer:

.32 cents

Explanation:

All you have to do is divide 2.56 by 8 :)

User MagneticMonster
by
8.4k points
4 votes

Answer:

the answer is .32

Explanation:

User Dean Wild
by
8.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories