203k views
3 votes
One yard of ribbon is 3 1/2 dollars. how much will i pay for 3 3/4 yards

User Jake Cobb
by
8.4k points

1 Answer

9 votes

Answer:

ribbon cost = $3.50 / yard

3 3/4 yards cost = 3.50 * 3.75 which equals

$13.125 or $13.13 rounded

Explanation:

User Ktharsis
by
8.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories