128k views
1 vote
Abby can buy an 8 pound of dog food for 7.40 or a 4 pound bag of the same dog food for 5.38. Which is the better buy

User Zaffer
by
8.8k points

1 Answer

2 votes

Answer:

8 pound because its more for your money.

Explanation:

User MichaelE
by
7.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.