19.1k views
2 votes
4 cans for $2.48 how much does 1 cost?

2 Answers

5 votes

Answer:

Explanation:

62 cents per can

User Mauro Gentile
by
5.9k points
7 votes

Answer:

4 cans for $2.48, so 2.48/4= $0.62 per can

Explanation:

User Pieter B
by
6.4k points