Answer:
We can by 25 binders for $55.
Explanation:
You could either find the unit cost per binder or write and solve an equation of ratios.
If we use an equation of ratios:
$4.36 2
------------ = ------
$55 x
Cross-multiplying, we get 4.36x = 110. Performing this division, we end up with x = 25.30, which must be rounded down to x = 25 (binders).
We can by 25 binders for $55.