234k views
5 votes
For 3/4 of a pound of peanuts, jimmy paid $2.35. What is the unit rate (dollars per pound)?

1 Answer

5 votes

I think its $ 3.13 I'm not positive tho

User Miguel Sesma
by
5.3k points