Answer:
35%
Explanation:
Being satisfied with the car means that they will buy that car again.
It is given that total number of people surveyed = 1900
number of people who will buy again = 665
This, as a percentage would be 665 divided by total (1900) and then the result multiplied by 100 (to get PERCENTAGE). Let's do this:

Now,
0.35 * 100 = 35%
So, 35% of the people surveyed were satisfied with the car