202k views
5 votes
jasmine is making a quilt she bought 4 1/3 yards of fabric her total cost was 26$ what was the cost per yar

User Atline
by
7.4k points

1 Answer

1 vote

does it mean that she bought 4 of the 1/3 pieces or 5/3 yards (as in four and one third)?

User RunDOSrun
by
7.8k points