18.1k views
2 votes
A bakery offers a sale price of $3.30 for 3 muffins. What is the price per dozen?

The price per dozen muffins is $

1 Answer

4 votes

Answer:

The price for 12 muffins is $10.00

User Mollerhoj
by
5.9k points