43.8k views
4 votes
5. Four bottles of Powerade cost $3.88. Find

the unit price of each bottle.

Give me a the work please need asap

User Salazar
by
5.9k points

1 Answer

3 votes

Answer: .97 cents

Explanation:

$3.88 ÷ 4 bottles of Gatorade = .97 cents each

5. Four bottles of Powerade cost $3.88. Find the unit price of each bottle. Give me-example-1
User Utku Zihnioglu
by
5.7k points