menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Carlos Buys 8 pounds of dog food for $8.45 what is the price per pound run your answer to the nearest cent
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Carlos Buys 8 pounds of dog food for $8.45 what is the price per pound run your answer to the nearest cent
asked
Dec 20, 2020
142k
views
0
votes
Carlos Buys 8 pounds of dog food for $8.45 what is the price per pound run your answer to the nearest cent
Mathematics
middle-school
Chris Broski
asked
by
Chris Broski
7.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
i think the answer is $1.1 per pound
Rofrankel
answered
Dec 27, 2020
by
Rofrankel
7.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org