142k views
0 votes
Carlos Buys 8 pounds of dog food for $8.45 what is the price per pound run your answer to the nearest cent

1 Answer

2 votes
i think the answer is $1.1 per pound
User Rofrankel
by
7.9k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.