Answer:
73 cent
Step-by-step explanation:
All you need to do is divide the price of a six-pack by 6
Each can costs $0.73
Divide the total cost (4.38) by the quantity of the cans (6) to find the unit price for one can of soda.
4.38/6 = 0.73
5.6m questions
7.3m answers