Answer:
The first site selling 15 songs for $6.75 is the better deal.
Explanation:
To find the solution, you need to divide the cost by the quantity of the songs (to find how much does each song cost)
1) 6.75/15= 0.45
The first site is selling each song for $0.45.
2) 5.76/12= 0.4725 (~0.47)
The second site is selling each song for about $0.47.
By comparing 0.45 and ~0.47 we can easily conclude that the first site has a better deal, because they sell each son for less.