For this case we have to, a pound of candies costs $14.95. Then, to know the cost of 0.63 pounds of candies we make a rule of three:
1lb -------------> $14.95
0.63 lb --------> x
Where "x" represents the cost of 0.63 pounds of candy.

Thus, 0.63 pounds of candy cost $9.4185.
ANswer:
0.63 pounds of candy cost $9.4185.