Answer:
D. Sam's Club
Explanation:
Costco: $2.40 ÷ 5 cans = $0.48 per can
Sam's Club: $4.10 ÷ 10 cans = $0.41 per can
Therefore, Sam's Club has the better buy.
5.8m questions
7.5m answers