menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Emile paid $3.96 for 4 songs.
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Emile paid $3.96 for 4 songs.
asked
Apr 9, 2020
79.2k
views
1
vote
Emile paid $3.96 for 4 songs.
Mathematics
middle-school
Ket
asked
by
Ket
7.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
Answer:
each song is .99
Explanation:
3.96/4
Price/song
Lo
answered
Apr 15, 2020
by
Lo
7.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Aug 14, 2020
223k
views
Emile paid $3.96 for 4 songs. What is the unit rate and what does it mean?
DaveIdito
asked
Aug 14, 2020
by
DaveIdito
7.7k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
2
votes
223k
views
asked
Dec 4, 2021
67.2k
views
Emile paid $3.96 for 4 songs. What is the unit rate and what does it mean? Enter your answers in the boxes.
Parulb
asked
Dec 4, 2021
by
Parulb
8.4k
points
Mathematics
college
1
answer
0
votes
67.2k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org