Answer: Brand B
Explanation: To find which brand has the cheaper price per bag, we need to find the unit rate.
To find the unit rate of Brand A, we need to divide 11.92 by 4. In that case, it equals 2.98.
So, for every Brand A potato chip bag that is bought, it cost $2.98.
To find the unit rate of Brand B, we need to divide 17.34 by 6. In that case, it equals 2.89.
Therefore causing Brand B to cost less.