223k views
3 votes
The cost for a pack of 24 pens is $4.08 . Find the unit price in dollars per pen. If necessary, round your answer to the nearest cent.

User Nbrosz
by
8.3k points

1 Answer

4 votes

Answer:

The unit price is 0.17 cents per pen.

User Gellweiler
by
8.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories