131k views
5 votes
How do I find average cost function?

2 Answers

3 votes

Answer:

you just divide the total cost by the total number of units produced.

Explanation:

User Zrrbite
by
8.2k points
5 votes

Answer:

Divide the total cost by the total number of units produced.

User Flowerking
by
8.1k points

No related questions found