menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A 24 pack of bottled water costs $4.08. What is the cost per bottle of water?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A 24 pack of bottled water costs $4.08. What is the cost per bottle of water?
asked
Oct 16, 2020
153k
views
4
votes
A 24 pack of bottled water costs
$4.08. What is the cost per bottle
of water?
Mathematics
middle-school
Amol Patil
asked
by
Amol Patil
7.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
1
vote
Answer:
$0.17 per bottle
Explanation:
$4.08/24 = 0.17
Flpe
answered
Oct 22, 2020
by
Flpe
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org