153k views
4 votes
A 24 pack of bottled water costs
$4.08. What is the cost per bottle
of water?

User Amol Patil
by
7.2k points

1 Answer

1 vote

Answer:

$0.17 per bottle

Explanation:

$4.08/24 = 0.17

User Flpe
by
8.3k points