menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
10 apples for 3.50 how much is the cost per apple
asked
Jul 1, 2020
92.6k
views
4
votes
10 apples for 3.50 how much is the cost per apple
Mathematics
middle-school
Zmb
asked
by
Zmb
5.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
3
votes
Answer:
The answer is .35 or 0.35
Explanation:
Pablo Cantero
answered
Jul 3, 2020
by
Pablo Cantero
5.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
1
vote
.35 cents if you divide $3.50 by 10 you will end up with .36 cents
Epochwolf
answered
Jul 7, 2020
by
Epochwolf
4.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Other Questions
What is the value of x? (-4) - x = 5
Can someone help me with 5??? ASAP?
1/7 + 3/14 equivalent fractions
185g in the ratio 2:3
(3x1,000,000)+(3x100,000)+(2x100) what is this number written in standard form?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org