Answer:
You can buy 2 pounds.
Explanation:
$1.20 x 4 = $4.80 for the Cortland apples.
$7.20 - $4.80 = $2.40 left for Gala apples.
$2.40 divided by $1.20 = 2 lbs of Gala apples.
Hope this helps you! :)
Answer:2
Step-by-step explanation:
7.20/1.20=6
6-4=2
5.4m questions
7.0m answers