154k views
1 vote
Unit rate word problems

1 Answer

1 vote

Answer:

$7.50

Explanation:

Madison is planning to get some apples for her homemade pie. At the grocery store there is a display showing 5 apples for $12.50. How much money would it be if Madison wanted 3 apples?

User Venita
by
9.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories