70.4k views
22 votes
Unit rate for $128 for food for 16 dogs please its friday i need this

User SOfanatic
by
4.9k points

2 Answers

5 votes

Answer:

$8 if it's wrong i'm sorry.

User Taylor Johnson
by
5.1k points
9 votes

Answer:

Explanation:

Unit rate = 128 ÷ 16 = 8$

User Shabbir Panjesha
by
5.4k points