Answer:
64,313.74 ; 95,559.38 ; 47,283.11
Step-by-step explanation:
by definition the present value of an annuity is given by:

where
is the present value of the annuity,
is the interest rate for every period payment, n is the number of payments, and P is the regular amount paid. so applying to this particular problem, we have:
1. P=8,200, n=25, i=12%


2. P=8,200, n=25, i=7%


3. P=8,200, n=25, i=17%

