152k views
4 votes
What is the unit price of a can of cat food if 3 cans cost $2.41? How much does one can cost? round to the nearest cent, only to the nearest hundredths place

SHOW WORKS PLEASE, OKKKKK you can't I've me the answer like that:D

User Faranjit
by
8.8k points

1 Answer

4 votes
$2.41/3=.80 The original answer was .803 repeating 3. But you round
User Paul Van Oppen
by
7.6k points

Related questions

asked Feb 19, 2021 95.6k views
Tobias Pirzer asked Feb 19, 2021
by Tobias Pirzer
7.6k points
1 answer
2 votes
95.6k views
asked Aug 19, 2022 90.6k views
Hasrthur asked Aug 19, 2022
by Hasrthur
8.3k points
1 answer
2 votes
90.6k views
asked May 21, 2022 75.3k views
Yckart asked May 21, 2022
by Yckart
8.2k points
1 answer
19 votes
75.3k views