menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
James can buy 12muffins for $9.60 or 3 muffins for $2.70. Which is the better deal?
asked
Apr 28, 2022
112k
views
2
votes
James can buy 12muffins for $9.60 or 3 muffins for $2.70. Which is the better deal?
Mathematics
college
KingsInnerSoul
asked
by
KingsInnerSoul
8.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
1
vote
Answer:
12 muffins for $9.60
Explanation:
Janpan
answered
May 4, 2022
by
Janpan
7.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Feb 19, 2021
18.3k
views
How many dozen (dz) eggs are needed to make 12 muffins ? What about 15.5 muffins? (hint cross out units first) 12muffins 6eggs lbatch 18muffin 200blueberrie 3batch x ldz X 70blueberries 12eggs 1
Sergioet
asked
Feb 19, 2021
by
Sergioet
8.1k
points
Mathematics
college
1
answer
3
votes
18.3k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org