112k views
2 votes
James can buy 12muffins for $9.60 or 3 muffins for $2.70. Which is the better deal?

1 Answer

1 vote

Answer:

12 muffins for $9.60

Explanation:

User Janpan
by
4.7k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.