Answer:
5 bagels for $4.00
Explanation:
2.85/3=0.95
4/5=0.80
5 bagels for $4!
Step-by-step explanation: if you buy 3 bagels for $2.85, that’s $.95 per bagel, now if you buy 5 bagels for $4, that’s $.80 per bagel!
5.6m questions
7.3m answers