188k views
17 votes
Susie's bakery is having a sale on all cookies. The bakery is offering a sale pack of 4 cookies for $2.80. What is the unit price of a cookie within the sale pack?

User Ambussh
by
5.3k points

1 Answer

8 votes

Answer:

$11.02

Explanation:

Im pretty sure this is right, srry if its not.

User Fabi
by
5.2k points