188k views
17 votes
Susie's bakery is having a sale on all cookies. The bakery is offering a sale pack of 4 cookies for $2.80. What is the unit price of a cookie within the sale pack?

User Ambussh
by
8.5k points

1 Answer

8 votes

Answer:

$11.02

Explanation:

Im pretty sure this is right, srry if its not.

User Fabi
by
8.2k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories