31.2k views
0 votes
3. Using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 muffins and 14 juice

boxes.
$7.74 for 6 muffins
$5.52 for 8 juice boxes

User Eeyore
by
4.7k points

2 Answers

2 votes

Answer:

9.03 for muffins and 9.66 for juice boxes

User IPValverde
by
5.3k points
2 votes

Answer:

$18.69 A

Explanation:

I got it right on ED hope this helps (:

User Marek Puchalski
by
4.8k points