169k views
0 votes
Josh pays $19.60 for a pack of 4 towels find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent

1 Answer

4 votes

Answer: $4.9 each towel

Explanation:

You divide 19.6 by 4

User Eric Alberson
by
8.4k points