172k views
1 vote
A four-pack of paper towels costs $3.72. What is the cost per roll of paper towels?

User Carolee
by
6.7k points

1 Answer

5 votes
divide 3.72 by 4 bc it’s a four pack to find the cost per roll as $0.93
User Orujimaru
by
7.3k points