69.3k views
2 votes
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.

$210 for 16 ft?
The unit rate is $

User Benji XVI
by
5.0k points

1 Answer

4 votes

Answer:13.125

Step-by-step explanation: divide 210 by 16

User Luan Si Ho
by
5.1k points