Hey!
----------------------------------------------------------------
![\boxed{ \bf 0.03~dollars~difference~per~ounce}](https://img.qammunity.org/2020/formulas/mathematics/middle-school/yx84r161zw7xoj53qwr59na5yosce5cooy.png)
----------------------------------------------------------------
Solution:
Brand A ~ 2.31 / 11 = $0.21 per ounce.
Brand B ~ 2.70 / 15 = $0.18 per ounce.
Difference ~ 0.21 - 0.18 = $0.03 per ounce.
----------------------------------------------------------------
Hope This Helped! Good Luck!